spot_img

Příroda na balkoně. Zařiďte jej v něžném a smyslném BOHO stylu!

Ostatní právě čtou

Omezený prostor na balkoně neznamená, že si z něj nemůžete vytvořit oázu klidu. Ideálním způsobem je zařídit si jej v BOHO stylu, který si vás okamžitě získá. Přesvědčte se!

Základním boho stylem jsou přírodní prvky, které můžete navzájem kombinovat. Spojují se v něm starší, ale také moderní prvky. Působí uklizeným dojmem, ale zároveň z něj jde teplo a harmonie.

Věděli jste, že: Kořeně nemá z antického Řecka, jako by možná většina tipovala. Boho nebo tedy bohémský styl vznikl ve Francii v 19. století.

Střídá se v něm několik stylů a barevných akcentů. Boho styl je jiný a vymyká se průměru. Jde z něho život, svoboda a relax. Už jsme vás přesvědčili? Prozradíme vám, jak si takový balkon zařídit rychle, jednoduše a za nízký rozpočet.

Balkonové sezení
Boho styl má blízko k přírodě. Tento fakt byste měli zohlednit i při volbě balkonového nábytku. Chcete-li ušetřit na rozpočtu, jste zruční a rádi přidáváte ruku k tvorbě své domácnosti, ideálním řešením je pro vás paletové sezení. Pak už si jen vyberete správný podsedák, aby se vám sedělo pohodlně a máte hotovo!

Dokonalou alternativou pohodlného sezení je také závěsné křeslo, které si dokážete rovněž vyrobit sami nebo houpací síť. Díky nim se budete cítit vskutku svobodně a jemné houpání povýší vaše oddechování na jinou úroveň. Závisí už jen na vašich preferencích a představě vašeho koutku relaxu. Pro jemnější vzhled můžete volit zaoblený kulatý stůl, který vám ušetří prostor.

Nápadité textilie
V rámci boho stylu textilií není nikdy dost! Samozřejmostí by měl být hladce tkaný kulatý koberec například z juty. Díky němu si můžete vyjít na terasu bosýma nohama a oceníte jej i během chladnějších večerů. Vyberte si jej také v přírodním materiálu a ve stejné nebo co nejbližší barvě k sedací soupravě.

Náš tip: Věděli jste, že záclony nepatří jen do interiéru? Boho trend si je přímo žádá! Můžete je využít jako pomyslnou zeď a vytvořit si tak větší soukromí před zvědavými pohledy sousedů. Navíc vás ochrání před přímým sluncem a dodají celkový šmrnc.

Na řadu přicházejí deky a polštáře, které můžete přehodit přes sedací soupravu. Poslouží nejen jako efektní doplněk, ale během chladnějších večerů i příjemně zahřejí. Efektní budou i sedací polštáře, kterými přispějete k dalšímu místu k sezení, ale i příjemně doladění exteriér. Třásně dodají tomu ten správný boho nádech. Hrajte si a odvažte se, boho styl vám to dovoluje.

Urban jungle
Boho je jednoznačně exotický a žádá si pořádnou nálož květin. Ještě důležitější než výběr jednotlivých květin je však jejich umístění do dekoračních obalů na květináče. Ideální volbou budou květináče z mořské trávy či bambusu. Krok vedle neuděláte ani s proutěnými.

Vyniknou v nich zejména větší zelené rostliny. Klasické tuje ale vyměňte za něco více originálnějšího a exotičtějšího. Naším tipem jsou palmy, juky, kaktusy, rostlina sloní noha a mnoho dalších.

Stolování v boho stylu
Při chvílích o samotě či s přáteli, celkovou atmosféru dokonale dotvoří chutné domácí jídlo. Naservírujte si jej na úrovni. U boho stylu to je poměrně jednoduché. Stačí si jen vybrat různé barevné a zajímavé talíře, hrníčky nebo mísy. Pod ně uložte podložky z přírodního materiálu, plátěné ubrousky a může konzumovat.

Zajímavá lucerna a světelný řetěz, které idylicky rozzáří prostor, budou pouze příjemnou závěrečnou tečkou na vašem balkoně.

- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel