spot_img

Minimalistická terasa: 3 kroky, jak si ji vytvořit

Ostatní právě čtou

Máte rádi čistý prostor, jednoduchý design a funkčnost? Pokud se držíte hesla – méně je více, jste na správném místě. Inspirujte se našimi tipy, jak přenést minimalismus i na vaši terasu.

I vás jsi podmanil minimalistický styl bydlení? Ani se vám nedivíme. Pro milovníky pořádku, čistých linií a monochromatického designu je minimalismus jako balzám pro duši. Všechny zbytečné prvky v domácnosti jdou stranou. To platí iv rámci terasy. Chcete-li, aby ladila s vaším interiérem, inspirujte se našimi radami.

Zelená oáza
Využijte svoji zahradu a vytěžte z jejího potenciálu maximum. Úspěch a krása vaší terasy bude tkvět v dokonalém výhledu na vaši zahradu, kde vyzvednete do popředí samotnou přírodu.

Základem minimalistické zahrady je dokonalý trávník. Vyžaduje však značnou péči, obzvláště správný závlahový systém. Samozřejmě i zalévání má svou míru, jinak by nastalo odumření kořenů. Rovněž není třeba zapomínat ani na doplnění dusíku, který zajistí správný růst trávníku a krásnou zelenou barvu. Při hnojení trávníku je třeba mít na paměti, že všeho moc škodí a proto to nepřežeňte.

Barevné květiny v minimalistické zahradě nenajdete. Pokud však po nich toužíte, dopřejte si je. Ideální jsou spíše různé druhy palem přizpůsobené našim klimatickým podmínkám, ale i okrasné tuje. Doplňte to například zimostrázy a muchovníkem, případně plot nechte obrůst břečťanem. Díky tomu se budete u sebe doma cítit jako na dovolené. Pokud potřebujete přes zahradu chodník, vsaďte pouze na obyčejný štěrk. I když se to nezdá, vaši zahradu to mimořádně oživí.

Kvalitní posezení
První, co vás v létě po příchodu z práce napadne, je udělat si oblíbený drink, sednout si na terasu, vyložit nohy a odpočívat.

K této představě vám pomůže kvalitní zahradní nábytek, který si zamiluje celá vaše rodina. Vsaďte na jednoduchý, ale zároveň šmrncový design. Oblíbeným materiálem je dřevo nebo umělý ratan. Doplnit jej klidně můžete o houpací síť nebo závěsné křeslo, díky kterým vám vznikne více místa k relaxaci. Široký výběr možností vám dodá dostatek času k tomu, abyste si vybrali ty správné kousky na vaši terasu.

Neutrální paleta barev
Minimalistický styl je skromný na barvy. Převládá v něm primárně bílá, černá, šedá, béžová či antracitový odstín.

Právě jednu z nich můžete vsadit na zahradní sezení, exteriérový koberec, obaly na květináče, dekorační polštáře a deky. S nimi také zacházejte šetrně. Minimalismus si žádá jen to, co je nezbytné a žádné množství barevných dekorací navíc nepotřebuje.

Takto dosáhnete dokonalého propojení vašeho vnitřního prostoru s exteriérem, které vám okamžitě přiroste k srdci.

- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel