spot_img

Technologie, které by neměly chybět žádné moderní novostavbě

Ostatní právě čtou

Mnozí naši prarodiče se ani nestíhají divit, co za technické vymoženosti nám dnes dělají společnost v našich domácnostech. O jiném vytápění než uhlím či později plynem, o bráně, která se jim otevře sama či oknech, která se najednou zatemní, se jim mohlo jen zdát. Ale my dnes tyto možnosti máme, tak proč je nevyužít?

Vytápění tepelným čerpadlem
Jednou z hlavních požadavků na dnešní novostavby je co největší energetická samostatnost. Vytápění tepelným čerpadlem je výborná možnost, jak tento požadavek splnit a zejména v budoucnu opravdu citelně na vytápění ušetřit.

Tepelné čerpadlo je zařízení, které čerpá teplo z jednoho místa a odvádí jej na druhé. Cílem jeho použití je vytápění místa s vyšší teplotou. Známe 3 druhy tepelných čerpadel: tepelné čerpadlo vzduch – voda, tepelné čerpadlo vzduch – vzduch a tepelné čerpadlo země – voda.

Vytápění tepelným čerpadlem je ideální pro novostavby a je efektivnější než plyn, elektřina, dřevo i uhlí. Topení a instalace od Renova Install vám tak pomůže vytápět výhodněji a splnit se svojí novostavbou limit pro energetickou třídu A0, která je povinná pro všechny nové nemovitosti.

Dálkové ovládání žaluzií a rolet
Venkovní žaluzie byly oblíbené několik desítek let dozadu. Potom je postupně vystřídali vnitřní žaluzie či rolety. Dnes však zažívají opět svůj rozmach. Nejde ale o vnější žaluzie jak jsme znali v minulosti. Moderní venkovní žaluzie umožňují zatáhnutí či ostření, aniž bychom museli přistoupit k oknu a natahovat se s nepraktickou šňůrkou.

Takové žaluzie díky praktickému dálkovému ovladači zatáhnete například iz postele. Dokonce se ani nemusíte nacházet ve stejné místnosti. Žaluzie na všech oknech v domě můžete ovládat odkudkoli. Bez problémů tak zatáhnete/odtáhnete žaluzie i v pokoji, kde někdo spí a nemusíte jej rušit svou přítomností v místnosti.

Elektrická brána
Brána, která se před vámi sama otevře? Přesně to jsou moderní elektrická vrata, která se vám otevřou i bez toho, abyste museli vystoupit z auta. A nepotřebujete na to ani říct kouzelné zaklínadlo „sezam otevři se“. To nahradí praktické dálkové ovládání nebo mobilní aplikace.

Vybrat si můžete křídlová, posuvná či samonosná vrata, díky čemuž je elektricky poháněná vrata možno přizpůsobit jakémukoli pozemku. Vrata od TOP GATES jsou dostupná v různých designových provedeních, díky čemuž bude elektrická brána nejen praktickým pomocníkem, který vám umožní pohodlný návrat domů, ale také designovým podtržením celkového vzhledu vašeho domu.

Smart zabezpečovací systém
Ochrana svého nového bydlení je oblast, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. Kromě kvalitního pojištění je proto dobré vybavit svoji domácnost i zabezpečovacím systémem. Tradiční alarmové systémy jsou známy již desítky let, ale dnes se do popředí dostávají smart zabezpečovací systémy a celkově smart domácnost.

Kromě tradiční ochrany proti nechtěnému vniknutí poskytují smart zabezpečovací systémy i další možnosti ochrany. Běžně dostupná je ochrana proti rozbití skla, ochrana proti kouři a požáru, ochrana proti vytopení, ochrana proti úniku plynu nebo ochrana proti úniku kyslíku uhelnatého.

Pokud smart zabezpečení zjistí v domácnosti jakýkoli problém, může dle vašeho nastavení odeslat vám textovou zprávu, email či zapnout domácí sirénu. Největší výhodou takového zabezpečovacího systému je možnost ovládat jej přes mobil opravdu odkudkoli. Třeba i ze zahraniční dovolené. Dokonalý přehled o své domácnosti tak máte opravdu nonstop.

Odemykání dveří prostřednictvím otisků prstů
Klasický klíč k odemykání dveří se může ztratit, zapomenout, zlomit a použít ho může kdokoliv. No kdo nahradí otisk prstu nebo jak si prst někde zapomenete? Právě proto se v moderních domácnostech používá odemykání dveří pomocí otisků prstů.

Princip je jednoduchý. Při příchodu domů stačí přiložit ruku na čtečku a dostanete se dovnitř domu. Do systému můžete zadat otisky více lidí. Je jen na vás, jestli to budou jen obyvatelé domu, nebo i někdo z rodiny.

Moderní technologie nám usnadňují stále více života. V moderních domácnostech se proto stále více dostávají do popředí chytrá řešení, která mnohé činnosti udělají za nás.

- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel