spot_img

Top 10 nejlepších měst světa na piknik

Ostatní právě čtou

V letních dnech to všechny táhne více do přírody, vždyť nic nechutná lépe než oběd pod širým nebem, ve stínu stromů či na břehu jezera. Zde je 10 nejkrásnějších měst světa, kde k příjemnému pikniku naleznete také výjimečně krásné prostředí.

 • Lake Balboa Park Los Angeles, USA
  Když si chcete udělat piknik u jezera Balboa, nemusíte z údolí San Fernando u Los Angeles ani přejít přes kopec. Rekreační oblast kolem jezera má rozlohu 32 hektarů a najdete v ní vše, co při posezení pod širým nebem a japonskými třešněmi potřebujete. Nacházejí se zde barbecue centra, cyklostezky, běžecké trasy, dětská hřiště i piknikové pavilony. Jezero nabízí rybolov, plavby lodí i šlapadla.
 • Mount Rigi, Weggis, Švýcarsko
  Asi na 5 minut od centra lázní Rigi Kaltbad leží malebná oblast pro rodinné výlety. Jejím centrem je kopec Rigi (1 797 m) s úžasnými panoramatickými výhledy na město a jezero, barbecue místy, minigolfem a hřištěm pro děti. Na vrchol se můžete dostat vzrušující jízdou zubačkovou lanovkou, neboť stoupání je strmé a nádherné. Na vrcholu se nachází restaurace a kiosek a další restaurace podél turistických stezek. Nejlepší je jít v časných ranních hodinách, protože vrchol zvyknou kolem poledne zakrýt oblaka.
 • Central Park New York, USA
  Kdo by neslyšel o slavném Central Parku v Big Apple? Je jedním z největších městských parků světa, leží v srdci rušné čtvrti Manhattan, mezi 59. a 110. ulicí, a rozkládá se na 3 a půl kilometrech čtverečních. Je to mistrovské dílo zemského architekta 19. století Fredericka Lawa Olmsteda. V Central Parku najdete rozmanitá zákoutí k odpočinku, majestátní aleje, přírodní scény, obrovské jezero, stylizovaný hrad a v zimě i přírodní kluziště. Park je velmi populární, takže nazvat jej únikem z ruchu města často není odrazem reality. V pěkném počasí sem směřují tisíce lidí na hřiště, výlety na kole či joggingové trasy. Podél cesty, která park ohraničuje, si však můžete vychutnat i pikniky na Sheep Meadow nebo na jednom z jeho dalších trávníků.
 • Botanická zahrada Kirstenbosch Kapské město, Jižní Afrika
  Abyste si užili kouzelné prostředí Kirstenbosch, nemusíte být botanikem ani zahrádkářem. Botanická zahrada byla založena v roce 1913 pro zachování a předvádění různorodé flóry jižní Afriky, je jednou z největších na světě a jsou v ní vytvořena místa pro odpočinek přístupná pro všechny návštěvníky. Za jedno z nejlepších míst pro piknik na světě ji vyhlásila i National Geographic. Kromě zelených zákoutí a různých rostlin si v zahradě můžete prohlédnout také stálou expozici kamenných plastik a mnohé zajímavé umělecké výstavy. Velmi populární jsou také letní hudební koncerty Summer Sunset, které se zde konají již více než 20 let. Jsou jim věnovány nedělní večery v době léta na jižní polokouli, tedy od konce listopadu do začátku dubna. Na koncertech v Kirstenbosch už vystoupili také světoznámí umělci jako Michael Bublé, Josh Grobin či Cliff Richard.
 • Stanley Park Vancouver, Kanada
  Stanley Park je městský park v downtownu kanadského města Vancouver o rozloze přes 400 hektarů. Nabízí nespočet míst na pikniky v blízkosti atrakcí a aktivit parku s neopakovatelným výhledem. Většina z piknikových stolů, které jsou rozmístěny v celém parku, se nachází pod přístřeškami, nabízí přístup k vodě a elektřině a je k dispozici na principu „kdo dříve přijde“. Park je rozdělen na několik částí. Nejoblíbenějším místem pro piknik v parku je Second Beach / Ceperley Park, kde je k dispozici vodní fontána a venkovní bazén. V části Prospect Point je velký areál s baseballovým hřištěm, hřiště je také na Lumbermens‘ Arch Picnic, plochy bez sportovních aktivit jsou na Brockton Point a Totem Poles.
 • Tal der Loreley Sankt Goar, Německo
  Přezdívky tohoto pohádkového kraje hovoří za vše – nazývají ho „Údolím hradů“, „Údolím vín“ nebo „Údolím Rýna“. Údolí Loreley je pravděpodobně nejkrásnější a nejromantičtější část řeky Rýn. Je dlouhá asi 64 km a v roce 2002 byla zařazena organizací UNESCO do seznamu světového dědictví. Toto místo obklopené starými středověkými hrady, malebnou přírodou a krásnými vinicemi je ideálním místem pro piknik. Nabízí krásný výhled na horu Loreley a nachází se zde divadlo pod širým nebem, kde jsou povoleny i pikniky. Objevování kultury tohoto kraje se neobejde bez kontaktu s jeho gastronomií a vínem – určitě je třeba ochutnat některé z místních výborných sýrů a produktů vinic se značkou regionálního vína.
 • Parc des Buttes Chaumont, Paříž, Francie
  Park byl otevřen v roce 1867 a nachází se v severovýchodní části Paříže. Je to pátý největší park ve městě. Jeho nejznámější atrakcí je chrám Temple de la Sibylle, který se nachází na vrcholu 50 metrů vysokého útesu nad umělým jezerem. Místo nabízí úžasný panoramatický výhled na Paříž včetně výhledů na baziliku Sacre Coeur. Je oblíbeným místem pro piknik mezi místními obyvateli a je vždy populární během letních víkendů. Při výletu do Parc des Buttes Chaumont si utčete nezapomeňte přibalit delikátní francouzský sýr a bagety spolu s ovocným Bordeaux.
 • Schlossberg Graz, Rakousko
  Domovem zalesněného kopce Schlossberg Graz je druhé největší město Rakouska Graz. Leží v jeho centru a nabízí úžasný výhled na městskou oblast. Park dostal název podle hradu, který na něm stál v minulosti, dnes z něj zůstala pouze věž s hodinami a zvonice. Návštěvníci tohoto výletního místa mohou jít nahoru po schodech, svézt se zubačkou Schlossbergbahn nebo se vyvézt výtahem z náměstí Schlossbergplatz. Na kopci najdete spoustu chodníčků, kde se můžete zatoulat s rodinou, a mnoho míst k sezení, kde se dá kochat výhledem. V kompletní výbavě na piknik nesmí chybět balení domácího dýňového oleje, který místní obyvatelé nalévají na všechno, a pár lahví regionálních bílých vín, jako je Welschriesling nebo Grauburgunder.
 • Villa Borghese Řím, Itálie
  Tyto rozsáhlé zahrady poskytují klidné zelené útočiště v centru Věčného města a jsou snadno přístupné z vrcholu Španělských schodů nebo směrem na terasu Pincio z náměstí Piazza del Popolo. Populární místo pro piknik je u malebného jezera, kde je možné krmit kachny nebo si pronajmout člun. V parku se nachází množství aktivit, od půjčovny kol a segway až po impozantní sbírku umění a sochařství v Galleria Borghese.
 • Singapore Botanic Gardens Tanglin, Singapur
  Nekompromisně nejlepší park na piknik v seznamu světového dědictví UNESCO, Singapurská botanická zahrada, má spoustu prostoru pro vytvoření zákoutí pro piknik a splynutí s přírodou. Nejoblíbenějším je mírný svah Palm Valley oblopený stromy ze všech stran. V jeho spodní části se nachází pódium Shaw Foundation Symphony Stage. Nadace zde pořádá pravidelné hudební akce, z nichž nejpopulárnější je Symphony Symphony Orchestra. Nejbližší toalety jsou vedle Cool House, nedaleko Palm Valley Gate. Tato tropická zahrada má 160letou tradici. Více než 10 000 druhů flóry se zde rozprostírá na ploše 82 hektarů, nejdelší vzdálenost mezi severním a jižním koncem je 2,5 km. S výjimkou Národní zahrady orchidejí zde není nutné platit vstupné.
- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel