spot_img

Trendy a dostupná: Jak na kuchyni vašich snů?

Ostatní právě čtou

V posledních letech se design kuchyní obměnil a prošel si přes řadu trendů. Totéž se týká i moderních technologií, které vystřídaly ty zastaralé. Řekl jste si, nový rok, nová kuchyně?

Technologie patří do kuchyně
V současnosti je stále více spotřebičů navrženo pomocí inteligentní technologie. Díky tomu je můžete připojit k telefonu či jinému zařízení a ovládat na dálku. Patří sem zařízení, jako inteligentní chladničky, pečící trouby a myčky nádobí. Můžete je také spárovat s jinými chytrými zařízeními, jako je Amazon Echo a Google Home. Jednou z funkcí, které nabízejí, je možnost ovládání za pomoci hlasu. Dokážete je tak zapnout z pohodlí gauče či jiného vzdáleného místa.

(Ne)obyčejné vaření
Indukční vaření je díky své rychlosti a energetické účinnosti stále populárnější. Funguje tak, že elektromagnetické pole ohřívá hrnec nebo pánev namísto varné desky. Tím dochází k menším tepelným ztrátám, díky čemuž je energeticky efektivnější. Další výhodou je bezpečnostní hledisko. Samotný povrch varné desky totiž zůstává chladný. Indukční nádobí je vyrobeno z feromagnetických materiálů, které jsou potřebné k tomu, aby nádobí fungovalo se sporákem.

Jak vlastně celý proces funguje? Pod povrchem varné desky je umístěna elektromagnetická cívka. Když na varnou desku položíte hrnec nebo pánev kompatibilní s indukcí, cívka generuje elektromagnetické pole. To v hrnci nebo pánvi indukuje elektrický proud, který vytváří odpor a teplo, které se následně přenáší přímo do hrnce nebo pánve, a tím i do jídla. Výsledkem je rychlé, chutné a energeticky úsporné jídlo.

Myslete ekologicky
Udržitelné materiály jsou šetrné k životnímu prostředí. Jak ale zjistíte, že splňují tyto požadavky? Prozradí vám to materiál, ze kterého je daný objekt vyroben.

Například rekultivované dřevo bylo zachráněno ze starých budov nebo jiných konstrukcí a opětovně použito. Bambus je rychle obnovitelný zdroj, který se stává stále populárnějším pro kuchyňské linky a podlahy. Korek má také svoji funkci. Získává se z kůry korkových dubů a poskytuje dobrou izolaci. Další materiály jsou:

  • recyklované sklo, plast a kov – můžete je použít v různých stavebních materiálech, včetně pracovních desek, podlah a izolace.
  • produkty s nízkým obsahem VOC – jsou to například barvy a lepidla, která vypouštějí do ovzduší méně škodlivých chemikálií.

Koncept otevřené kuchyně
Otevřené kuchyně jsou v bytovém designu stále populárnější. Princip spočívá v integraci kuchyně s jinými prostory, jako obývací pokoj nebo jídelní kout. Tento koncept vytváří prostor pro komunikaci s ostatními členy domova. Například když je jedna osoba v obývacím pokoji a druhá vaří, mohou si spolu bez problémů povídat.

Kuchyně s otevřeným konceptem mají často velké otvory, jako oblouky nebo široké dveře mezi kuchyní a přilehlými obytnými prostory. To umožňuje vizuální propojení a proudění přirozeného světla mezi místnostmi. Díky tomu je celkový prostor větší a otevřenější. Kuchyň může mít také velký kuchyňský ostrov nebo poloostrov, který slouží jako vizuální a funkční předěl mezi kuchyní a ostatními obytnými prostory.

Závěr
Ptáte se, proč se vyplatí sledovat trendy v bydlení? Kromě toho, že získáte přehled o tom, co je aktuálně in, pomůže vám to najít si i svůj vlastní styl. Samozřejmě, ne vše, co je momentálně populární, se vám musí také líbit. Ovšem kombinace vašeho vkusu spolu s aktuálními trendy vytvoří pěkný domov, ve kterém se budete cítit dobře. Ať už jde o kuchyni, ložnici, obývací pokoj nebo jakoukoli jinou místnost.


Zařizujete dům nebo byt? Nejlepší mikrovlná trouba ke koupi zde!


- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel